עמוד הבית אודות ד"ר לקר מפת הגעה צור קשר
שלח להדפסה שלח עמוד זה

אודות ד"ר לקר

ד"ר ריטה לקר-לייבזון היא מהמובילות בתחום רפואת הכאב בישראל ומשלבת בעבודתה טכניקות טיפוליות מגוונות. ד"ר לקר החלה את דרכה בתחום הטיפול בכאב לפני חמש עשרה שנה, כשהתמחתה כרופאה מרדימה בבי"ח הדסה עין כרם. בהמשך למדה אצל טובי המומחים בעולם את נושא הטיפולים הפולשניים בכאב, והיא מהרופאים הבודדים בישראל שעברו את המבחנים העולמיים – שלב א' ושלב ב' – מטעם המכון העולמי לטיפול בכאב. בשנים האחרונות היא מנהלת את יחידת הכאב של בי"ח בילינסון במרכז הרפואי ע"ש רבין, ונכללת שנה אחר שנה ברשימת "הרופאים הטובים ביותר" בתחומה.

ד"ר לקר: "החולים מגיעים למרפאת הכאב אחרי שנוכחו לדעת כי רופא אחר לא עזר להם לפתור את בעיית הכאב. הם מצפים מאיתנו שנעזור להם להגיע לתפקוד מלא יותר בחיי היום-יום, לאיכות חיים גבוהה יותר. כיום, כשממוצע תוחלת החיים עלה, ועומד על 78 שנה לגברים ו- 82 לנשים, רוצים אנשים לא רק לחיות, אלא גם לחיות טוב.
"כשאני רואה את חולה הלב שפחד לזוז בגלל הכאבים שסבל מהם בשריר הלב, והיום חוזר לתפקד, או את הילדה חולת הסרטן שהצלחנו להקל מעליה את הכאבים הנלווים למחלה, אני מתחילה להבין את גודלה ועוצמתה של רפואת הכאב".