עמוד הבית אודות ד"ר לקר מפת הגעה צור קשר
שלח להדפסה שלח עמוד זה

מהו כאב

באירופה נערך בשנים האחרונות מחקר בהשתתפות 46,000 איש. המשתתפים במחקר נבחרו באופן אקראי, והשתייכו, עקרונית, לסטאטוס של "אנשים בריאים". מהמחקר עלה, כי כ -17% מהם סובלים מכאב יום-יומי. 70% מן הסובלים מכאב דיווחו כי הכאב הוא קבוע: הם אינם זוכרים רגע ללא כאב, ואינם מצליחים להתרכז בדבר מלבד בכאב. 25% סבלו מדיכאון כתוצאה מהכאב, 20%- 30% פוטרו ממקום עבודתם, 16% דיווחו על מחשבות אובדניות הקשורות לסבל מן הכאב, ושני שלישים הגדירו את הטיפול שקבלו לשיכוך הכאב כ"לא אופטימאלי".

הכאב מהו

כאב מוגדר כחוויה גופנית ורגשית לא נעימה, המתריעה בדרך כלל על נזק לרקמות. לפעמים מדובר בכאב שמקורו הפיזיולוגי אינו ידוע. להבדיל מתחושות אחרות, לתחושת הכאב נלווה מרכיב רגשי ניכר, ויש לו חלק משמעותי בתגובת החולה.

תהליך היווצרות הכאב: קצוות עצבים חופשיים המצויים מתחת לעור משמשים גופיפי תחושה לכאב ומעבירים את הגירוי המכאיב לאזורים ספציפיים בחוט השדרה, ומשם במסלולים קבועים אל אזורים מסוימים במוח, שבהם מתבצע זיהוי הכאב.

כאב כרוני

כאב כרוני הוא כאב מתמשך מעבר לתקופה מתקבלת על הדעת להחלמה ממחלה או מפגיעה. מדובר בכאב קבוע או בכזה התוקף לסירוגין אך לאורך זמן (מעבר לשלושה חודשים). לכאב מסוג זה כבר אין תפקוד ביולוגי כמתריע על בעיה, אלא הוא-הוא הבעיה עצמה, אשר פוגעת באדם גופנית ונפשית.

הטיפול בכאב כרוני

העלייה בתוחלת החיים והמודעות הגוברת לאיכות חיים הופכות את הטיפול בכאב לרלוונטי עבור אוכלוסיה גדלה והולכת.
במרפאת הכאב של ד"ר לקר משלבים טכניקות טיפוליות מגוונות, אשר בולמות את מערך גירוי הכאב לחוט השדרה ולמוח או מטפלות בתחושת הכאב עצמה להקלת הסבל ולשיפור איכות חייו של החולה.
פירוט בנושא זה תוכלו לקרוא ב"סוגי טיפולים".

2 שאלות בנושא מהו כאב

 1. שלי הגיב:

  לבוס שלי יש בעיה ברגל השמאלית מהברך עד כף הרגל ולדיוק כף הרגל אינו יכול ללכת על הרגל רגיל הוא מדדה ואין לו תחושה בכף הרגל כמו שיתוק האם אפשר לטפל

 2. שלי הגיב:

  בהמשך לשאלתי שכחתי לציין שהוא היה אצל אורטופד עשה בדיקות וצלימוים פזטורפיה סיטי אבל אין שינו הרופא אמר שזה צריך להסתדר לבד אבל העבודה שלו היא פיזית רוב שעות היום הוא עומד על הרגלים ומרמים דברים כבדים בנוסף הוא הלך לנירולוג לבדיקה והכול בסדר שזה לא משהוא שקשור למערכת העצבים כולי תקווה שתוכלי לענות ולעזור לי תודה

  שלום שלי,

  אני ממליצה עם כל הבדיקות שהוא עשה לפנות ליעוץ במרפאת כאב, לצערי לא ניתן לתת תשובה בלי לראות מה הבדיקות מראות.

  בברכה, ד"ר ריטה לקר

שאל שאלה בנושא מהו כאב

האתר סגור כרגע לשאלות חדשות אתם מוזמנים לחזור בעוד מספר שבועות או ליצור קשר עם המרפאה